niedziela, 19 maja, 2024
Aktualności

Zmiany, zmiany…

Drodzy Ministranci!

W najbliższym czasie czeka nas wiele wyzwań i przeciwności do pokonania. Jestem jednak przekonany, że przy odpowiedniej mobilizacji i organizacji, będziemy w stanie podołać wszelkim trudnościom, jakie czekają nas w tym roku szkolno-formacyjnym.

Poniżej przedstawiam listę zmian, które nastąpiły w ostatnim czasie. Wszystkie one powstały z inicjatywy bądź zostały zatwierdzone przez księdza Proboszcza Jerzego Faszczewskiego, który jest naszym nowym Opiekunem LSO:

 

  • Od dnia 10.09 Zarząd LSO funkcjonuje w zmienionym składzie. Po szczegóły odsyłam do odpowiedniej zakładki (patrz: Zarząd LSO)

 

  • W związku z planowaną reorganizacją porządku Mszy Św. w tygodniu i w niedzielę, każdy ministrant uczący się w szkole podstawowej lub średniej ma obowiązek podjęcia jednej służby w tygodniu i jednej w niedzielę (według porządku w odpowiednich zakładkach – patrz: Plan tygodniowy i Plan niedzielny)

 

  • W planie niedzielnym również nastąpiła zmiana – jest on hybrydą (połączeniem) służby stałej i zorganizowanej w grupy. Proszę o zapoznanie się z nim, by uniknąć niepotrzebnych nieporozumień.

 

  • Zbiórki dla młodszych ministrantów będą odbywały się rzadziej, skupiając się jednocześnie na ćwiczeniu poszczególnych elementów służby przy ołtarzu. Docelowa częstotliwość tych spotkań to jedno na dwa tygodnie. Za prowadzenie zbiórek odpowiedzialny jest Koordynator ds. młodszych ministrantów.
     
     
  • Zbiórki dla starszych ministrantów – planujemy, by spotkania takie się odbywały (choć bez bliżej określonej częstotliwości), raczej w kierunku formacji i zwiększania wiedzy religijnej. Docelowo prowadzić je będzie Opiekun LSO.  

 

  • Dążymy do tego, aby punktacja na stronie była aktualizowana przynajmniej raz w miesiącu rozpoczynając od początku października (wrzesień traktujemy jako okres przejściowy). Odpowiedzialny jest za to Prezes LSO. 

 

 

Mam szczerą nadzieję, że długość powyższego tekstu nie przeraża.

Liczę na Waszą współpracę i zaangażowanie, bo tylko w ten sposób możemy przetrwać jako wspólnota, a nasza działalność może przynieść konkretne owoce.

Już wkrótce więcej (nie tak obszernych) informacji!  

 

Wojciech Żukowski, Prezes LSO Wawrzyniec