Piłka Nożna – Osiągnięcia

2019

W sobotę (26.01.19) odbyły się eliminacje XVIII Ministranckich Mistrzostw Diecezji w Piłce Nożnej.  Etap dekanalny (Zabrze Mikulczyce) zorganizowany był przez naszą parafię w hali sportowej ZS 10, przy ul. Chopina, a udział w nim wzięli ministranci z czterech parafii.

Wyniki naszych drużyn:

• w kategorii Młodszej – III miejsce
  • w kategorii Średniej – III miejsce
  • w kategorii Starszej – II miejsce

Składy drużyn:

Kategoria MŁODSZA: Frankowski J., Tomeczek D., Szymanowicz T., Jasionowski M., Błędziński Ł., Struski J., Sitarczuk Sz.

Kategoria ŚREDNIA: Bluszcz I., Kołacki B., Zalewski D., Tomeczek P., Szemiełowski W., Kaczmarczyk J., Kołacki M.

Kategoria STARSZA: Łukasiak D., Żurek K., Biskupek M., Bączek G., Bączek A.

2018

W sobotę 24 marca 2018 r..w hali MOKiS w Pyskowicach odbyły się drugie półfinały XVII Mistrzostw Piłkarskich LSO – półfinały w kategorii średniej (roczniki 2002-2004j)Stawką były 4 kwalifikacje do finałów Mistrzostw. Do zawodów zgłosiło się 15 drużyn – mistrzów swoich dekanatów. Drużyny rozlosowane zostały do grup turniejowych, w których rozgrywano mecze systemem „każdy z każdym”.
Nasza parafia zajęła trzecie miejsce w grupie i niestety nie awansowała do kolejnego etapu rozgrywek.

Skład drużyny: Żurek Kamil, Maj Mateusz, Tomeczek Patryk, Kołacki Bartosz, Łukasiak Dawid

2018

W sobotę (24.02.18) odbyły się eliminacjeXVII Ministranckich Mistrzostw Diecezji w Piłce Nożnej.  Etap dekanalny (Zabrze Mikulczyce) zorganizowany był przez naszą parafię w hali sportowej ZS 10, przy ul. Chopina, a udział w nim wzięli ministranci z pięciu parafii.

• w kategorii Szkół Podstawowych – II miejsce
  • w kategorii Gimnazjalnej – I miejsce [nasza drużyna awansowała do diecezjalnych półfinałów, które odbyły się 24.03.18 w Pyskowicach]

Kategoria: SZKOŁA PODSTAWOWAKołacki Mateusz, Cholewiński Jakub, Kięczkowski Franciszek, Kaczmarczyk Jakub, Struski Justin, Szymanowicz Tymoteusz

Kategoria: GIMNAZJUMŻurek Kamil, Kołacki Bartosz, Maj Mateusz, Łukasiak Dawid, Tomeczek Patryk, Cholewiński Jakub

Trener: Mateusz Kulanek

2017

PÓŁFINAŁY:

Kategoria: Szkoła starsza:  11 marca 2017 r..w hali MOKiS w Pyskowicach odbył się trzeci turniej półfinałowy XVI Mistrzostw Piłkarskich LSO – turniej w kategorii szkół średnichDo zawodów zgłosiło się 15 drużyn. Zwycięzcami grup i zdobywcami awansu do kwietniowych finałów zostały drużyny z następujących parafii: StrzybnicaZawada KsiążęcaMiasteczko SląskieZabrze-Mikulczyce, św. Wawrzyńca.

Kategoria: Szkoła gimnazjalna: W sobotę 25 lutego 2017 r..w hali MOKiS w Pyskowicach odbyły się drugie półfinały XVI Mistrzostw Piłkarskich LSO. Do rywalizacji stanęli ministranci ze szkół gimnazjalnych.  Do zawodów zgłosiło się 15 drużyn – mistrzów swoich dekanatów. Drużyny rozlosowane zostały do grup turniejowych, w których rozgrywano mecze systemem „każdy z każdym”. Zwycięzcami grup i zdobywcami awansu do kwietniowych finałów zostali ministranci z następujących parafii: Woźniki, Strzybnica, Kochcice i Zabrze-Mikulczyce, św. WawrzyńcaNajlepszym bramkarzem turnieju półfinałowego został ministrant z naszej drużyny – Dawid Łukasiak!

Kategoria: Szkoła gimnazjalna – I miejsce w grupie – awans na finały
Kategoria: Starsza – I miejsce w grupie – awans na finały

Kategoria: Szkoła gimnazjalna – Łukasiak Dawid, Żurek Kamil. Gerlich Szymon, Czechowicz Daniel, Kołacki Bartosz, Tomeczek Daniel

Kategoria: Starsza – Lewandowski Daniel, Bączek Adam, Gerlich Szymon, Łukasiak Dawid, Kopacz Patryk, Żurek Kamil

FINAŁY

Podobnie jak w ubiegłych latach rozgrywki toczyły się w trzech etapach: dekanalnym, półfinałowym i finałowym. Etap finałowy rozegrany został w sobotę 1 kwietnia 2017 r. w hali MOKiS w Pyskowicach.
W tym roku, jako pierwszy raz w historii do finałów awansowały dwie nasze drużyny ministranckie z kategorii: Szkoła gimnazjalna (średnia) oraz z kategorii: starszej. Drużyna z kategorii średniej zajęła drugie miejsce w diecezji, natomiast drużyna z kategorii starszej zajęła trzecie miejsce w diecezji.
Kategoria średnia po znakomitym turnieju otrzymała „Dziką kartę” na Mistrzostwa Polski organizowane w Częstochowie!

Kategoria: Szkoła gimnazjalna – Ii miejsce w diecezji Gliwickiej
Kategoria: Starsza – III miejsce w diecezji Gliwickiej

Kategoria: Szkoła gimnazjalna – Łukasiak Dawid, Żurek Kamil. Gerlich Szymon, Szymonowicz Mikołaj, Kołacki Bartosz, Tomeczek Patryk

2016

PÓŁFINAŁ

W sobotę 19 marca 2016 r..w hali MOKiS w Pyskowicach odbył się drugi turniej półfinałowy XV Mistrzostw Piłkarskich LSO – turniej w kategorii szkół gimnazjalnych.
Do zawodów zgłosiło się 16 drużyn – mistrzów swoich dekanatów. Drużyny rozlosowane zostały do grup turniejowych, w których rozgrywano mecze systemem „każdy z każdym”.
Nasza parafia w kategorii średniej zajęła czwarte miejsce w grupie i niestety nie awansowała do kolejnego etapu rozgrywek, natomiast kategoria najstarsza z naszej parafii zajęła pierwsze miejsce w grupie i awansowała do finałów!

Skład drużyn:

Kategoria ŚREDNIA: Czechowicz Daniel, Łukasiak Dawid, Tomeczek Daniel,  Kruszewski Kacper, Bączek Grzegorz, Tomeczek Patryk, Gerlich Szymon

Kategoria NAJSTARSZA: Szabat Daniel, Żurek Sebastian, Góźdź Mateusz, Polednik Szymon, Skorupa Michał

FINAŁ

Podobnie jak w ubiegłych latach rozgrywki toczyły się w trzech etapach: dekanalnym, półfinałowym i finałowym. Ten ostatni rozegrany został w sobotę 23 kwietnia 2016 r. w hali MOKiS w Pyskowicach.
Nasza drużyna zajęła czwarte miejsce w diecezji!

2014

W sobotę (21.06.2014) w naszej parafii odbyło się spotkanie ministrantów z naszego dekanatu. Spotkanie rozpoczęliśmy w kościele od wspólnej modlitwy. W czasie nabożeństwa Słowo Boże do ministrantów wygłosił ks. Jacek Płachta – opiekun ministrantów w parafii w Rokitnicy. Po nabożeństwie wszyscy uczestnicy wzięli udział w Turnieju Piłki Nożnej, który odbył się na hali sportowej w ZS nr 10. Ministranci z naszej parafii, w kategorii SP zajęli I miejsce, a w kategorii gimnazjalnej II miejsce! Spotkanie zakończyliśmy na naszym parafialnym placu – na wspólnym grillu. W spotkaniu wzięło udział 75 ministrantów z dekanatu.

Kategoria młodsza: Czechowicz Daniel, Łukasiak Dawid, Tomeczek Daniel, Słomka Sylwester, Kruszewski Kacper, Bączek Grzegorz, Tomeczek Patryk, Szemiołowski Wojciech, Biskupek Michał,

Kategoria starsza: Żurek Sebastian, Kopacz Patryk, Skorupa Michał, Polednik Szymon, Bączek Adam, Góźdź Mateusz,