Parafialny Fundusz Wakacyjny (PFW)

Parafialny Fundusz Wakacyjny (PFW) ma na celu zbieranie środków finansowych, które zostaną przeznaczone na dofinansowanie wyjazdów wakacyjnych w 2017 roku.

Do uczestnictwa w PFW zapraszam wszystkich ministrantów (niezależnie od tego czy ktoś zamierza brać udział w proponowanych wyjazdach), ponieważ jesteśmy jedną wspólnotą i musimy nawzajem sobie pomagać!!!

Sposób przydzielania pomocy finansowej z PFW w czasie zbliżających się wakacji będzie uzależniony od ilości zebranych środków oraz konsultowany z wcześniej wybraną komisją.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Stan konta PFW: 1913,70 zł

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Formy zbierania funduszy:

 • zbiórka makulatury (gazety, kartony):
  Zbieramy makulaturę: gazety, zeszyty, stare i nieużywane podręczniki, kartony, zwykłe kartki. Często wyrzucamy papier do kosza, a wystarczy wszystko to systematycznie odkładać w jedno miejsce. Makulaturę (odpowiednio zapakowaną, np. związaną sznurkiem; nie luzem!!!) można przynosić na plebanię (wcześniej proszę o telefon lub smsa i uzgodnienie terminu). W przypadku większej ilości załatwię transport. Można opowiedzieć o akcji zbierania makulatury rodzinie i znajomym, wtedy będzie więcej!!!
 • zbiórka puszek aluminiowych:
  Zbieramy wszystkie puszki aluminiowe: po napojach i po piwie. Wystarczy powiedzieć rodzicom, rodzinie i innym znajomym, żeby włączyli się do tej akcji!!!
  Puszki (zapakowane w reklamówkę lub worek na śmieci) można przynosić po wcześniejszym uzgodnieniu terminu telefonicznie lub smsem.
 • zbiórka złomu:
  Skup złomu przyjmuje wszelkiego rodzaju złom: miedź, mosiądź, stal, złom żeliwny, chromonikiel, cynk. Zatem można zbierać dosłownie wszystko!!! Proszę zapytać w domu, u rodziny, może trzeba posprzątać piwnicę, strych lub inne miejsca gdzie znajduje się jakiś złom.
  Złomu nie przynosimy na plebanię. Po zebraniu złomu proszę o kontakt telefoniczny lub smsowy – będzie zorganizowany odpowiedni transport.
 • czekam na inne propozycje…