sobota, 2 grudnia, 2023
Aktualności

KOMUNIKAT W SPRAWIE SARS-COV-2

Drodzy ministranci!

W ostatnim czasie zewsząd dochodzą nas informacje związane z rozszerzającą się pandemią wirusa znanego jako SARS-COV-2. Temat jest już wszystkim doskonale znany, a powtarzane jak mantra sformułowania pozostaną w naszej pamięci jeszcze przez długi czas.

W związku z ogłoszeniem w dniu 13.03.2020 stanu zagrożenia epidemiologicznego w naszym kraju, Episkopat Polski wystosował dokument zezwalający na dyspensę od niedzielnego obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej.

Czy słusznie? Problem jest bardzo złożony i jego dogłębna analiza jest niezwykle trudna. Należy jednak pamiętać, że w sprawach związanych z duchowością powinniśmy kierować się przede wszystkim własnym sumieniem i moralnością, adekwatnie do poziomu naszej wiary, jednocześnie nie ignorując nauki i wiedzy. Dlatego apelujemy do wszystkich członków Liturgicznej Służby Ołtarza w Naszej parafii- ministrantów, lektorów, ceremoniarzy i animatorów, aby po prywatnym rozważeni sytuacji, w której wszyscy się znaleźliśmy, podjęli decyzję odnośnie swojej służby przy ołtarzu w najbliższym czasie.

W naszym kościele Eucharystia będzie sprawowana bez zmian, więc jeśli uważasz, że powinieneś w niej uczestniczyć zapraszamy i jednocześnie prosimy o modlitwę i służbę. Nie chcemy jednak nikogo zmuszać, dlatego decyzja ta ostatecznie należy do Ciebie.

«Wszystko o co w modlitwie prosicie stanie się Wam, tylko wierzcie, że otrzymacie»
(Mk 11, 20 – 25)

Stan ten będzie obowiązywał do odwołania o którym poinformujemy na stronie LSO oraz na grupie na facebooku

Opiekun Ministrantów
Ksiądz Adrian Kaszowski