Galeria

2020 - Uroczystość Chrystusa Króla

Kolejna uroczystość patronalna za nami. W tym roku świętowaliśmy ją 22 listopada 2020. Do naszej wspólnoty poprzez uroczyste błogosławieństwo przyjęliśmy czterech nowych ministrantów, natomiast grono lektorów wzbogaciło się o jednego kandydata.

2020 - Ustanowienie nowych Ceremoniarzy

W niedzielę (27.09.20) w kościele św. Bartłomieja w Gliwicach zostali ustanowieni nowi ceremoniarze i animatorzy. Z naszej parafii nowymi ceremoniarzami zostali: Dawid Zalewski i Franciszek Kięczkowski.

2019 - Uroczystość Chrystusa Króla

24 listopada 2019 roku, przeżywaliśmy po raz kolejny Święto Ministrantów w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Nasza Wspólnota wzbogaciła się o nowych ministrantów i lektorów.

2019 - Macedonia

W tym roku nasza podróż nie była długa, nie zwiedzaliśmy innych krajów. Nasz szósty wyjazd z ministrantami dl Macedonii to przede wszystkim wypoczynek nad jeziorem, aktywnie spędzany czas wolny, trochę sportu, wyprawa w góry i to nie jedna... I oczywiście ogromna życzliwość naszych gospodarzy Państwa Malezan. Za wszystko, wszystkim bardzo dziękujemy.

2019 - Bąków - turnus II

Szósty rok, turnus drugi! Jest to siódmy wyjazd do Bąkowa, który organizuje nasza parafia to po raz pierwszy wyjazd podzielony na dwa turnusy. W pierwszym brali udział młodsi uczestnicy a w drugim starsi. Jak to na obozie sportowym - każdy dzień wypełniony był licznymi zajęciami sportowymi i integracyjnymi. W II turnusie uczestniczyło ponad 50 osób. Jak będziesz przeglądał/a te zdjęcia, emocje gwarantowane! Po raz kolejny też nasz projekt współfinansowany był przez Miasto Zabrze

2019 - Bąków - turnus I

Szósty rok wyjazdów do Bąkowa, które organizuje nasza parafia to po raz pierwszy wyjazd podzielony na dwa turnusy. W pierwszym brali udział młodsi uczestnicy. Już tradycyjnie - jak to na obozie sportowym - każdy dzień wypełniony był licznymi zajęciami sportowymi i integracyjnymi. W I turnusie uczestniczyło ponad 50 osób. Po raz kolejny też nasz projekt współfinansowany był przez Miasto Zabrze.

2018 - Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

25 listopada 2018 roku, w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, nasza Parafialna Wspólnota Ministrantów obchodziła swoje patronalne święto. Przyjęliśmy nowych kandydatów i ustanowiliśmy nowych lektorów, Cała Wspólnota odnowiła swoje przyrzeczenia.

2018 - Macedonia

Piąty wyjazd do Macedonii to zarazem najdłuższa podróż, ponad 2200 km do Ohrydu, przez Słowenię, Chorwację, Bośnię i Hercegowinę, Czarnogórę i Albanię. Przeżyliśmy wiele, zobaczyliśmy jeszcze więcej, zwiedzaliśmy stadiony i zabytki, był też jak zwykle czas na aktywny wypoczynek oraz plażowanie nad wspaniałym jeziorem Ohrydzkim. I jak zawsze dziękujemy wszystkim uczestnikom, kierowcom oraz Trajance i Klimentowi Malezan, za przyjęcie nas w swoim domu.

2018 - Bąków

Już po raz piąty dzieci i młodzież z naszej parafii uczestniczyli w obozie sportowym w Bąkowie niedaleko Kluczborka. Każdy dzień wypełniony był licznymi zajęciami sportowymi i integracyjnymi. W obozie uczestniczyło ponad 50 osób. Po raz kolejny też nasz projekt współfinansowany był przez Miasto Zabrze.

2018 - Diecezjalna pielgrzymka LSO do Rud

2 czerwca 2018 roku, ministranci z naszej parafii brali udział w Diecezjalnej Pielgrzymce Ministrantów do Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach. W czasie uroczystej liturgii, jeden z naszych ministrantów został ustanowiony Ceremoniarzem - Daniel Szabat (otrzymał złoty krzyż, który świadczy o ukończeniu dwóch kursów Diecezjalnych)

2018 - XVII Mistrzostwa Diecezji w Piłce Nożnej » etap dekanalny

W sobotę (24.02.2018r.) w hali sportowej ZS 10 w Zabrzu Mikulczycach odbył sie pierwszy etap XVII Mistrzostw Piłkarskich LSO - etap dekanalnych. Do rywalizacji w naszym dekanacie stanęli ministranci z pięciu parafii, tworząc dziewięć drużyn w dwóch kategoriach wiekowych.

2018 - Ferie w Gerlitzen

W czasie ferii zimowych kliku naszych ministrantów uczestniczyło w obozie narciarskim w Gerlitzen w Austrii. Podczas pięciu dni na stoku, przejechaliśmy w sumie kilkaset kilometrów. Wśród nas, byli doświadczeni narciarze, a także całkiem początkujący, którzy stawiali pierwsze kroki pod okiem wykwalfikowanego instruktora - Krzysztofa. Obóz udało się nam zorganizować dzięki pomocy i wsparciu firmy Siltech - za co bardzo serdecznie dziękujemy.

2017 - Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

26 listopada 2017 roku, w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, nasza Parafialna Wspólnota Ministrantów obchodziła już po raz kolejny swoje patronalne święto. W czasie uroczystych nieszporów czterech kandydatów zostało przyjętych do naszej wspólnoty, czterech zostało ustanowionych lektorami, a pozostali odnowili swoje przyrzeczenia.

2017 - Macedonia

Nasz czwarty, wspólny wyjazd do Macedonii! Jak zwykle dużo się działo: zwiedziliśmy trzy europejskie stolice: Belgrad, Sofia i Skopje. Był też czas na odpoczynek, plażowanie i pływanie w krystalicznych wodach jeziora Ohrydzkiego. Dziękujemy Państwu Malezan za życzliwe przyjęcie nas w swoim domu oraz wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas.

2017 - Bąków

Czwarta edycja obozu w Bąkowie to ponad 50 uczestników, wspaniała zabawa, dużo sportu i różnych atrakcji - zapraszamy do galerii. Po raz kolejny też nasz projekt współfinansowany był przez Miasto Zabrze.

2016 - Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

20 listopada 2016 roku, w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, nasza Parafialna Wspólnota Ministrantów obchodziła swoje patronalne święto. W czasie uroczystych nieszporów siedmiu kandydatów wstąpiło do naszej Wspólnoty, siedmiu także zostało ustanowionych lektorami, a pozostali odnowili swoje przyrzeczenia. Po wspólnej modlitwie razem świętowaliśmy w parafialnej stodole.

2015 - Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

21 listopada 2015 roku, w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, nasza Parafialna Wspólnota Ministrantów obchodziła już po raz kolejny swoje patronalne święto. W czasie uroczystych nieszporów sześciu ministrantów zostało ustanowionych lektorami, a pozostali odnowili swoje przyrzeczenia. Po wspólnej modlitwie razem świętowaliśmy w parafialnej stodole.

2015 - Macedonia

Po raz drugi już w czasie kolejnych wakacji skierowalismy nasze "kroki" w stronę Macedonii. Z grupą kilkunastu ministrantów wyruszyliśmy w naszą bałkańską podróż. W czasie dwu tygodniowego wyjazdu odwiedziliśmy wiele krajów i ciekawych miejsc. Zapraszamy do odwiedzenia naszej kolejnej "macedońskiej galerii".

2015 - Bąków

Dzieci i młodzież z naszej parafii po raz drugi uczestniczyła wspólnie w obozie sportowym w Bąkowie niedaleko Kluczborka. Codzienny program wypełniony był licznymi zajęciami sportowymi i integracyjnymi. W obozie uczestniczyło ponad 50 osób. W tym roku wyjazd był współfinansowany przez Miasto Zabrze.

2015 - XIV Mistrzostwa Diecezji w Piłce Nożnej » etap dekanalny

W sobotę (28.02.2015r.) w hali sportowej ZS 10 w Zabrzu Mikulczycach odbył sie pierwszy etap XIV Mistrzostw Piłkarskich LSO - etap dekanalnych. Do rywalizacji w naszym dekanacie stanęli ministranci z czterech parafii, tworząc jedenaście drużyn w czterech kategoriach.

2014 - Pasterka

Uroczysta Msza św. - Pasterka w kościele św. Wawrzyńca

2014 - Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

23 listopada 2014 roku, w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, nasza Parafialna Wspólnota Ministrantów obchodziła swoje patronalne święto. W czasie uroczystych nieszporów do naszej Wspólnoty zostało przyjętych czterech nowych ministrantów, a pozostali odnowili swoje przyrzeczenia. Po wspólnej modlitwie razem świętowaliśmy w parafialnej stodole.

2014 - Македонија

W połowie sierpnia grupa kilkunastu ministrantów wyruszyła w podróż do jednego z krajów Bałkańskich, do Macedonii. W czasie dwu tygodniowego wyjazdu odwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc, korzystając również z uroków przepięknego jeziora Ohrydzkiego. Zapraszamy do odwiedzenia naszej "macedońskiej galerii".

2014 - Spływ kajakowy - Wieprza

"Wieprza to rzeka, która dostarcza naprawdę wszelkich atrakcji kajakarskiej przygody", czego doświadczyło sześciu ministrantów z naszej parafii, którzy uczestniczyli w wakacyjnym spływie kajakowym. W czasie sześciu dni przepłynęlismy około 90 km, kończąc spływ w przepięknej miejscowości nad morzem, w Darłówku.

2014 - Bąków

Ministranci i marianki z naszej parafii, po raz pierwszy wspólnie brali udział w obozie sportowym w Bąkowie niedaleko Kluczborka. W czasie trwania obozu uczestniczyli w wielu zorganizowanych zajęcia (przede wszystkim sportowych), brali udział w zawodach, konkursach, był też czas na wakacyjny odpoczynek, rekreacje i pogodne wieczory. W obozie uczestniczyło ponad 50 osób.

2014 - Zakończenie Roku Formacyjnego

W sobotę (21.06.2014) w naszej parafii odbyło się spotkanie ministrantów z naszego dekanatu. Spotkanie rozpoczęliśmy w kościele od wspólnej modlitwy. W czasie nabożeństwa Słowo Boże do ministrantów wygłosił ks. Jacek Płachta - opiekun ministrantów w parafii w Rokitnicy. Po nabożeństwie wszyscy uczestnicy wzięli udział w Turnieju Piłki Nożnej, który odbył się na hali sportowej w ZS nr 10. Ministranci z naszej parafii, w kategorii SP zajęli I miejsce! Spotkanie zakończyliśmy na naszym parafialnym placu - na wspólnym grillu. W spotkaniu wzięło udział 75 ministrantów z dekanatu.

2014 - Diecezjalna pielgrzymka LSO do Rud

24 maja 2014 roku, ministranci z naszej parafii brali udział w Diecezjalnej Pielgrzymce Ministrantów do Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach. W czasie uroczystej liturgii, której przewodniczył Ks. Biskup Gerard Kusz, trzech z naszych ministrantów zostało ustanowionych Ceremoniarzami (Kamil Fijałkowski, Mateusz Góźdź i Kamil Rybiński), a jeden - animatorem (Daniel Szabat). Wyróżnienie za lata wzorowej służby odebrał Daniel Szabat.

2014 - Beskid Śląski

W dniach 01.05 - 02.05.2014 pięcioosobowa grupa ministrantów uczestniczyła w prawie 30 km pieszej wyprawie w naszych Beskidach. Zdobyli: Wielką Czantorię (995 m. n.p.m.), Soszów Wielki (886 m. n.p.m.) oraz Stożek Wielki (979 m. n.p.m.). W wyprawie uczestniczyli: Bączek G., Czechowicz D., Tomeczek D., Gerlich Sz. i Bączek A.

2014 - Mecz towarzyski w Nędzy

W środę - 12.03.2014.odbył się w Nędzy mecz towarzyski pomiędzy ministrantami z naszej parafii, a ministrantami z parafii w Nędzy. Nasza drużyna z młodszej kategorii przegrała 3:4, a starsza - 1:2.

2014 - XIII Mistrzostwa Diecezji w Piłce Nożnej » etap diecezjalny (półfinały) » grupa młodsza

W sobotę (22.02.2014r.) w hali MOKiS w Pyskowicach odbył sie pierwszy turniej półfinałowy XIII Mistrzostw Piłkarskich LSO. Do rywalizacji o kwalifikacje do finałów stanęli ministranci ze szkół podstawowych, do zawodów zgłosiło się 15 drużyn - mistrzów swoich dekanatów. Nasz drużyna zajęła trzecie miejsce w grupie, tym samym nie awansowała do kolejnego etapu rozgrywek.

2014 - Ferie zimowe - Ząb

W czasie tegorocznych ferii zimowych grupa kilku ministrantów spędziła tydzień w Zębie koło Zakopanego. W czasie obozu wszyscy mogli korzystać z miejscowych stoków, doskonaląc swoje umiejętności narciarskie.

2013 - Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

24 listopada 2013 roku, w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, nasza Parafialna Wspólnota Ministrantów obchodziła swoje patronalne święto. W czasie uroczystych nieszporów do naszej Wspólnoty zostali przyjęci nowi ministranci, a pozostali odnowili swoje przyrzeczenia.

2013 - Diecezjalne Mistrzostwa Tenisa Stołowego

W dniu 11 listopada 2013 roku, w hali sportowej Politechniki Śląskiej w Gliwicach odbyły się XI Indywidualne Diecezjalne Mistrzostwa Tenisa Stołowego Liturgicznej Służby Ołtarza. Naszą parafię reprezentowało kilku ministrantów.

2013 - Wycieczka do Szczyrku

Wspólny wyjazd na weekend (11.10 - 13.10.13) w góry rozpoczęliśmy od wizyty w Aquaparku w Rudzie Śląskiej. W sobotę weszliśmy na górę Klimczok, odwiedzając po drodze Sanktuarium Matki Bożej Królowej Beskidów. W niedzielę, w drodze powrotnej zwiedziliśmy skocznię w Wiśle i centrum Wisły.